2024-05-04

VI Niedziela Wielkanocy

5 maja 2024 r.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    • poniedziałek (6 maja) – święto Swiętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • środa (8 maja) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

2. Od poniedziałku do piątku odbywać się będą przygotowania do I Komunii św. W związku z tym biuro parfialne czynne wyjątkowo w poniedziałek i czwartek w godz. 16.00 do 16.30.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy:
    • w dni powszednie – pomiędzy Mszami św. ok. godz. 17.30
    • w soboty – w kaplicy w Turznie o godz. 16.30, w kościele po Mszy św. ok. godz. 18.45
    • w niedzielę – na przemian po Mszach św. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30. Za tydzień po Mszy św. o godz. 7.30.

4. W piątek 10 maja odwiedzę z Komunią św. chorych z Kamionek, Turzna i Lipniczek. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

5. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 15.30.

6. Także w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie wspólnoty "Boże owieczki".

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii św. Uroczystość odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.30. Przypominam, że ławki w kościele zarezerwowane będą na tej Mszy św. dla dzieci i ich rodzin.

9. Młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (19 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci klas czwartych rocznicę swojej I Komuni św. obchodzić będą uroczyście w niedzielę 26 maja.

10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszej "Niedzieli" m.in. historia wiary amerykańskiego aktora Denzela Washingtona; "Jak być seniorem i przeżyć" – rozmowa na temat życia seniorów w Polsce oraz artykuł o tym skąd się biorą święci.